7.-9. juunil toimus kõneosakonna õpilastele kolmepäevane laager Madsa spordikeskuses Otepääl

Laagris osales 31 last ja viis õpetajat.

Ilmaga  vedas meil sinna- ja tagasisõidul ning ka koha peal olles. Kuigi saime vihmagi, ei takistanud see meie laagri toimetamisi.

Esimesel päeval, kui kohale jõudsime, ootas meid maitsev lõunasöök.  Pärast sööki avasime laagri, heiskasime lipu ja rääkisime reeglitest. Kui majutusega ühele poole saime, algas meie laagrielu kivide otsimisega ja nende maalimisega. Pärast maalimist saime võidu joosta  ja mängida sportlikke  mänge. Õhtul toimus veel Anni sünnipäeva tähistamine. Valmistasime koos talle väikese kingituse  ja ühislavastuse „Mutionu pidu“, laulsime sünnipäevalaulu ja sõime kringlit.  Sünnipäeva tähistamisega lõppeski  meie esimene laagripäev. Järgnes pesemine ja magus uni.

Teisel päeval sadas küll vihma, kuid siiski käisime mööda kohalikku metsarada jalutamas ja ülesandeid lahendamas.  Põnev oli metsast leida kuusevõrseid ja jänesekapsast ning neid maitsta. Lastes tekitas põnevust ka konnade leidmine ja  nende elu jälgimine. Tubaste tegevuste ajal koostasime  ideekaarte püüdes ühiselt  leida tegevusi vihmase ja päikesepaistelise ilma puhuks. Lapsed said vaadata filme, mängida kaarte, suhelda omavahel ja arutada kasvatajatega elulistel teemadel. Pärast lõunat, kui ilm selgines, saime peetud veel ägeda jalgpallimatši. Õhtuks sõime grillvorsti, käisime saunas ja päeva lõpetas lõkke ääres istumine ja vahukommide grillimine.

Kolmandal päeval hakkasime juba varakult pakkima. Enne ärasõitu toimus veel kiire ja põnev maastikumäng, kus kõik olid võidumehed. Laagri lõpetamisel sai iga laps medali, randmepaela ja diplomi. Ees ootas kojusõit.

Kolm laagripäeva möödusid lennates.

Täname toredaid laagrilapsi, õpetajaid, Madsa spordikeskuse sõbralikke töötajaid ja kokki, bussifirmat ja  jääme ootama uut laagrit järgmisel suvel.

 

EstoniaUSA