Keeletegu

Tallinna Heleni Kooli töörühma eestvedamisel eesti keele ja eesti viipekeele lisamine rahvusvahelisse online-sõnaraamatusse Spreadthesign kandideerib 2014. aasta keeleteo tiitlile. Keeleteo konkursiga tunnustatakse tegusid, mis tõstavad eesti keele tuntust ja mainet, väärtustavad eesti keele õpetamist ja õppimist ning edendavad eesti keele talletamist ja uurimist. Keeleteo auhinnale kandideerib sel aastal 18 keeletegu, võitjad selguvad 13. märtsil. Keeleteo rahvahääletusel saab oma lemmikule poolthääle anda 4. märtsini nii Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehel  http://www.hm.ee/et/keeletegu2014 kui e-posti aadressil keeletegu@hm.ee .

Spreadthesign on maailma mahukaim vabakasutuses olev elektroonne viipekeele sõnaraamat, milles on hetkel esindatud 24 erineva riigi viipekeeled, kuid uusi riike liitub sõnaraamatuga pidevalt. Sõnaraamatu koostamine toimub projektipõhiselt projekti peakoordinaatoriks on Örebro Ülikool ja Euroopa Viipekeele Keskus Rootsist, rahastus on saadud Leonardo da Vinci Elukestva õppe programmi kaudu.

Tallinna Heleni Kool on sõnaraamatu koostamise projektis osalenud alates 2011. aastast.

Kõik viipekeelest huvitatud inimesed on teretulnud kasutama meie tasuta sõnaraamatut aadressil www.spreadthesign.com

elukestev