Külaskäik Eesti Rahvusvahelisse Kooli

22. märtsil käis Tallinna Heleni Kooli 3-5A klass külas Eesti Rahvusvahelise Kooli (International School of Estonia) 3. klassil. Heleni Kooli õpilased osalesid ekskursioonil koolimajas ja pärast seda toimunud teadveloleku harjutustes (mindfulness), millega sealsed õpilased päeva alustavad.

Kui varem oleme pigem keskendunud akadeemiliste teadmiste edastamisele (inglise keel, viipekeel), siis seekordse kohtumise rõhuasetus oli üksteise paremal tundmaõppimisel ja suhtlemisoskuse arendamisel inglise keeles: õpilased said mängu kaudu selgeks üksteise nimed ja hobid. Heleni Kooli õpilased tutvustasid sõprusklassile kurtide abivahendeid (sisekõrvaimplantaat, kuuldeaparaat jm) ja kurtide kultuurile omaseid jooni (kuidas saada tähelepanu, soovida head isu, plaksutada). Külastuse lõpus oli õpilastel tarvis paaristöös sooritada legoteemaline suhtlusülesanne.

​Oleme tänulikud võimaluse eest teha koostööd nii sõbraliku ja aktiivse klassiga.