aug. 29

Luua Metsanduskooli arboristid abistavad Tallinna Heleni Kooli

Luua Metsanduskoolis õppivad tulevased arboristid lähevad homme appi Tallinna Heleni Koolile. Õpetaja Einar Musta juhendamisel langetatakse kooli hoovis kaks ohtlikuks muutunud kastanipuud ning vajadusel kohendatakse kooli ümber kasvavate puude võra.

Tallinna Heleni Kooli direktor Erki Korp rääkis, et langetatavad kastanipuud on oma elu lõpufaasis ning nende raiumiseks on praegu õige aeg. „Puud on vanad ja seest mädad, üks puu on juba viltu vajanud. Tugevam tuul võib suured puud lihtsalt maha murda, siis on aga ohus kooli aed, invatranspordi liikumistee ja ka kooli ees olev sõidutee ja seal liikujad. On väga hea, et Luua Metsanduskooli spetsialistid tulevad meile appi ja saame ohud kõrvaldada enne kooliaasta algust. Juba järgmisel nädalal on kool lapsi täis,“ lisas Korp.

Luua Metsanduskoolis saab arboristiks õppida mittestatsionaarses õppes, õppeaeg on poolteist aastat. Jätkuõppes saab läbida puittaimede hindaja õppe. Arboristid on puuhoolduse spetsialistid, kes hooldavad üksikpuid. Arboristide tööks on lisaks noorte puude kasvatamisele ja hooldamisele ka täiskasvanud ja vanade puude hoolduslõikus. Samuti oskavad arboristid langetada ohutult kitsastes tingimustes (näiteks majade vahel) kasvava puu, kasutades köistehnikat või korvtõstukit.

Tallinna Heleni Kool on õppeasutus kuulmis-, nägemis-, ja kõnepuudega ning liitmeelepuudega lastele. Kool alustas tööd 1994. aastal Tallinna Kurtide Kooli nime all. Kooli nimi vahetus 2005.aasta suvel,  Heleni nimi on pandud pimekurdi Ameerika kirjaniku ja ühiskonnategelase Helen Kelleri järgi.

Teadmiseks toimetustele!

Kui soovite Tallinna Heleni Kooli juures toimetavate aboristide tegevust kajastada, siis palume võtta ühendust Tallinna Heleni Kooli direktori Erki Korp`iga (telefon 50 96 799). Luua Metsanduskooli arboristid alustavad töödega kella 11.30-ne paiku, tööde kestvus selgub töö käigus.

Lisainfo:

Erki Korp