Meie kooli õpilased osalesid koostööprojektis ,,Koolilt – lasteaiale’’

Õpetajate juhendamisel valmistasid 21 pealinna kooli õpilased kõikidele munitsipaallasteaedadele kingituseks tegelustahvli, mis koosneb kahest omavahel ühendatud tegelustahvli alusest ning avastamist ja õppimist võimaldavatest vahenditest.

Meie kooli õpilaste poolt valmistatud tahvlid said Tallinna Heleni kooli lasteaed ja Tallinna lasteaed ,,Päikene’’. Tegevustahvlite valmistamisel osalesid Rinat Raisp, Simon Teiss, Carl-Caspar Saavik ja Sandra Heinlaid. Juhendajateks olid Vytautas Daugintis-Ristjan ja Katrin Heinla.

Tegelustahvli idee tekkis koostöös Tallinna Alushariduse Juhtide Ühenduse ja Eesti Tööõpetajate Seltsi eestvedaja, Ristiku Põhikooli töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja Jürgo Nooniga. Kõik projektis osalenud 21 kooli said endale tööks vajalikud vahendid ja materjalid. Töö- ja tehnoloogiaõpetuse tunnis pandi kokku kahelt poolt kasutatav tahvel, mis viimistleti ja kuhu kinnitati tegelusvahendid (riivid, lukud jne). Käsitöötunnis lõigati juhendi järgi välja vest, kuhu kinnitati nööbid, trukid ja lukud tegelustahvlile.

Kuidas tegevustahvlid õpilaste käe all valmisid, saab vaadata haridusameti kodulehelt: https://www.tallinn.ee/est/haridus/Tallinna-koolide-opilased-valmistasid-linna-lasteaedadele-tegelustahvlid-2