Meie muusikaõpetajat, Ene Järvikut autasustas EV President Valgetähe V klassi teenetemärgiga!

28. jaanuaril 2020 omistati Eesti Presidendi Kersti Kaljulaidi poolt Kuusalu meeskoori dirigendile Ene Järvikule V klassi teenetemärk.

Ene ise kirjeldab kõrge autasu saamise puhul tundeid nagu ta oleks ta „puuga päehe saanud“ kuna ta ei aimanud taolist asja üldse ning see tuli talle suure ja väga meeldiva üllatusena. Kui Enele hakkasid õnnitlustega  sõnumid telefonile saabuma, ei saanud ta esiti aru mille eest teda õnnitletakse –  sünnipäev on tal alles ju veebruari keskel! Seega uudist enda tunnustamise kohta luges ta esmakordselt hoopis Delfist.

Ene on meestelaulu edendaja ning hinnatud muusikapedagoog. Ettepaneku teenetemärgi andmiseks tegid Tallinna Heleni kool, Eesti Meestelaulu Selts ning Veljo Tormise Kultuuriselts MTÜ.

Ene on tänaseks olnud 44 aastat Kuusalu meeskoori dirigent. 152 aastane Kuusalu meeskoor on Eesti meestelaulu ajaloos märgilise tähtsusega. Eelkõige just tänu koorijuht Ene aastatepikkusele traditsioonide hoidmisele ja innustatud tööle.

Ene juhtimisel on Kuusalu meeskoor käinud üheksal üldlaulupeol, osalenud kõikidel meeskooride laulupäevadel. Esinemas on käidud nii Eestis kui välismaal.

Ene on sügavalt meestelaulu usku ning kogu südame ja hingega pühendunud. Temas on ühendatud tohutu suur emotsionaalne ja intellektuaalne energia ja järelejätmatu tahe. Ta ei ole inimene, kes kord alustatut niisama pooleli jätaks. Ta on öelnud, et kui mehed proovi tulevad, jaksab ka tema Tallinnast alati Kuusallu kohale sõita. Ene visa töö ja innustava eestvedamise tulemusena on Kuusalu meeskoor kestnud viimased 44 aastat.

Ene töötab Tallinna Heleni koolis muusikaõpetajana 2005 aasta sügisest, vahepeal on ta teinud ka huvijuhi tööd. Oma töös on ta keskendunud just pimedate õpilaste õpetamisele ja seda tööd on ta teinud aastaid õhinaga ja südamega. Laste õpetamisel peab ta silmas, et armastus muusika vastu ikka kasvaks. Pedagoogina on Ene alati hakkamist täis ning tema jaoks ei ole võimatuid ega keerulisi väljakutseid- kui tahta, on kõik saavutatav!

Eesti Meestelaulu Seltsi arvates on Ene isiksuse ja koorijuhina olnud eeskujuks mitmetele oma kolleegidele ja tulevase põlve koorijuhtidele. Austades piirkondliku rahvakultuuri traditsioone, osaleb Kuusalu meeskoor Ene Järviku juhendamisel aktiivselt kohalikus kultuurielus ning panustab rikkaliku kogemusega ka Eesti Meestelaulu Seltsi tegevusse.

Lisame siia ka Ene enese värske kommentaari: „On tore ja meeldiv, et mu panust on märgatud ning tunnustatud! Koorijuhi töö on mulle olnud missioonitöö, see on minu jaoks eluviis ning kultuuri edasikandmise vorm. Muusikapedagoogi ning koorijuhi töö on oma olemuselt sarnased, need kaks ametit toetavad teineteist ning õppeprotsess on sama.“

Siinkohal edastame Enele ka Tallinna Heleni koolipere õnnitlused!