Niguliste muuseum üllatab taas Tallinna kõige uhkema jõulupuuga

Pühapäeval, 26. novembril kell 12.00 avatakse muuseumis koostöös dekoratsioonifirmaga Shishi suurejooneline jõulukuusk, mida kaunistab särav viktoriaanlik ehtekollektsioon. Eesti Kunstimuuseumi filiaal Niguliste muuseum kutsub osa saama muinasjutulisest jõuluajast!

Eelmisel aastal said jõulukuuse ehted inspiratsiooni Niguliste kuulsaimast teosest – Bernt Notke maalist „Surmatants“. Sel aastal üllatab Shishi aga hoopis helgema teemaga – hõbedaselt särav ja armsate ehetega jõulupuu on kummardus kuninganna Victoriale. Jõulukuuse tuppa toomise ja uhkelt kaunistamise traditsioon sai tänases mõistes alguse viktoriaanlikul Inglismaal 19. sajandi keskel, kuhu selle tava tõi endaga kaasa saksa juurtega prints Albert. Ehtsate metsast toodud kuuskede kõrval olid armastatud eri materjalidest ja värvides jõulupuud, mida kaunistati kommide, vanikute, postkaartide ja eriilmeliste ehetega. Shishi on kaunistanud selleaastase hõbedaselt särava Niguliste jõulupuu, lähtudes viktoriaanlikest traditsioonidest.

Lummava jõulupuu avamine on saanud ilusaks traditsiooniks ja sissejuhatuseks talvisesse pühadeaega. Jõulupuu auks laulab Nigulistes 26. novembril kell 12.00 lastekoor Ellerhein ning kõlab orelimuusika.

Niguliste muuseum on algatanud heategevusprojekti, et koguda raha Tallinna Heleni kooli meele- ja kõnepuudega laste eritranspordiks Eesti Kunstimuuseumi muuseumitundidesse. Annetada saab muuseumis kohapeal või ülekandega (info muuseumi kodulehel).

Sissepääs Niguliste muuseumisse on pühapäeval, 26. novembril kell 12.00 kuni 14.00 tasuta.

Niguliste muuseumi jõuluprogrammiga saab tutvuda muuseumi koduleheküljel ja Facebooki lehel.

https://nigulistemuuseum.ekm.ee/joulud-nigulistes/

https://www.facebook.com/nigulistemuuseum/

Lisainfo:

Merike Kurisoo

Niguliste muuseumi kuraator-programmijuht

Niguliste muuseum

Tel +372 631 4330; +372 5681 2907

merike.kurisoo@ekm.ee

nigulistemuuseum.ekm.ee

 

 

EstoniaUSA