Täna, 25. jaanuaril külastasid Tallinna Heleni Kooli nägemispuudega osakonna õpilased Niguliste muuseumi.

26.novembrist kuni 14. jaanuarini oli Niguliste muuseumi külastajatel võimalus anda oma panus Tallinna Heleni Kooli laste heaks. Kogutud summa 728 eurot võimaldab ligi 180 erivajadusega lapsel külastada Eesti Kunstimuuseumi filiaalide, Kumu kunstimuuseumi, Kadrioru kunstimuuseumi, Adamson-Ericu muuseumi ja Niguliste muuseumi haridusprogramme. Tänu Aitan Lapsi fondi ja Eesti Kunstimuuseumi koostööle on Tallinna Heleni Kooli õpilastele muuseumitunnis osalemine „Aitan lapsi kunsti juurde“ projekti raames tasuta.

„Eesti Kunstimuuseumi kõigis filiaalides on loodud või loomisel spetsiaalsed haridusprogrammid erivajadustega lastele ja noortele. Osalus nendes tundides on tagasihoidlik, sest lapsed vajavad muuseumisse tulekuks eritransporti, mille jaoks tihti ei leita piisavalt ressursse. Sellepärast sai ka muuseumi initsiatiivil taoline heategevusprojekt algatatud,“ kommenteerib Niguliste muuseumi haridustöö kuraator Külli Kaus.

Tallinna Heleni Kooli direktor Erki Korp on väga rõõmus Niguliste muuseumi poolse algatuse üle ning tunnustab Niguliste muuseumi meeskonda väga suure pühendumuse ja meeskonnatöö eest, et meie kooli lastele on avanenud selline suurepärane võimalus mitmekesistada nende teadmisi läbi uute õpikäsitluste.

Eesti Kunstimuuseum püüdleb selle poole, et kunst oleks kättesaadav ja kogetav kõigile sihtgruppidele, sh erivajadustega inimestele. Kõik erivajadustega inimeste muuseumikogemust täiustavad tegevused on Eesti Kunstimuuseumis koondunud ühise nime „Muuseum puudutab“ alla.

Pilte külastusest leiate siit.

Lisainfo:

Külli Kaus