Algas koostöö Prantsuse Instituudiga Eestis

Tallinna Heleni Kool alustas novembris koostööd Prantsuse Instituudiga Eestis.Instituudi keelevaldkonna juht Guillaume Raboutot külastas meie kooli ja lasteaeda ning sai ülevaate meie tegevustest.16. detsembril külastasime kooli osade õpilastega Prantsuse Instituuti ja saime tutvuda nende ajalooliste ruumidega vanalinnas. Samuti õppisime jõulutoitude nimetusi prantsuse keeles ning tutvustasime meie jõulukombeid ja saime palju teadmisi Prantsuse jõulukommetest.Väga huvitav külaskäik oli ning aastal 2023 ootame juba meie kooli koostööpartnereid Prantsusmaalt.Aitäh! Joyeux noël!Prantsuse Instituut Eestis loodi 1992. aastal ja asub sellest ajast saadik Tallinna vanalinna südames, aadressil Kuninga 4.Prantsuse Instituudi eesmärk on algatada, kaasa aidata, toetada ja väärtustada Prantsusmaa ja Eesti vaheliste kontaktide tugevnemisele. Instituudi tegevus keskendub peamiselt järgmistele valdkondadele: prantsuse keel, haridus, teadus, kunst ja kultuur.Seejuures teeb Prantsuse Instituut tihedat koostööd Prantsuse Suursaatkonnaga Eestis.