Projekt ,,Koolilt lasteaiale’’

Tallinnas viiakse igal aastal läbi koostööprojekt „Koolilt lasteaiale“, mille käigus valmistavad õpilased lasteaedadele arendavaid mänguasju või muid esemeid. Sellel aastal meisterdasid koolinoored lastele tunnetusrajad.

Teisipäeval, 21. detsembril andsid Tallinna Heleni Kooli A- ja C osakonna 7.-10. kl õpilased (Anastasija Sapronova, Brigita Mölder, Katariina Vanagas, Camilla Kurg, Joosep Anderson, Joosep Guitar, Ragnar Kanter, Jan Andero Kikas, Kaspar Kors ja Ron Sebastian Lübek) koos juhendajate Vytautas Daugintis-Ristjani ja Katrin Heinlaga meie lasteaiale üle tänavuse kingituse. Selleks oli kokkupandav tunnetusrada. Kokku tehti kaks komplekti ning teine kingitus läheb naaberlasteaiale „Päikene“.

Tunnetusraja näol on tegu aktiivõppe meetodiga, kus laps saab õppida tegutsedes ja kogeda avastamisrõõmu. Õpirada on mõeldud kätega kompimiseks ja palja jalaga tunnetamiseks kas pimesi või avatud silmadega. Raja kasutamine sõltub eesmärgist ning õpetaja ja laste fantaasiast. See sobib nii individuaalõppeks kui ka rühmatööks kõikides vanuseastmetes, arvestades lapse eripära ja eakohaste oskustega.