Tallinna Heleni Kooli näitus eesti keele auks

Eesti keel tähistab sel aastal oma 100. sünnipäeva ning tänaseks on eesti keelest saanud elujõuline riigi-, kultuuri- ja teaduskeel. Eesti keele auks korraldasime Heleni Kooli koridorides näituse eestikeelsetest sõnadest, mis näitavad, kui mitmekülgne ja väljendusrikas on meie emakeel.

B-osakonna meisterdusi võis näha pea igas koridoris ning need ei jäänud kindlasti märkamatuks, sest plakatitel olevad sõnad väljendavad just Eestile omaseid tunnuseid ja traditsioone. A-osakonna gümnaasium pani kirja eesti keele naljakad, huvitavad ja hirmutavad sõnad, C-osakond omakorda koondas kokku aga kõige ilusamad, pikemad ja lemmikumad eestikeelsed sõnad. Lisaks koostas iga õpilane plakati just tema jaoks olulistest või huvitavatest sõnadest (söögid, joogid, riigid, linnad, erinevad värvid, hobid). Väga omapärased, kuid lihtsad ja selge sõnumiga, on 4.C klassi kirjutatud teemantluuletused eesti keelest.

Meie maja kõige pisemad, lasteaialapsed, nimetasid kõige ilusamaid ja kuulsamaid sõnu. Tibutoa rühm meisterdas aga plakati, mis tõi esile eesti keele rikkaliku sõnavara ning näitas, kui palju on võimalik ühest sõnast moodustada erinevaid sõnu. Sipsikute ja Rõõmutoa rühmad näitasid aga üles enda suurt lugemishuvi ning kirjutasid ja joonistasid plakatile erinevaid tegelasi meile kõikidele tuntud muinasjuttudest.

Aitäh kõigile, kes jagasid oma mõtteid meie emakeele kohta ning näitasid oma plakatitega, kui rikkalik, ilus ja omapärane eesti keel on! Eesti keelt tasub hoida, seda peab hoidma!

Ilusat emakeelenädalat!