Tallinna Heleni Kool tähistas oma sünnipäeva ajaloolise ja kaasaegse trammiga, hoburakendi ning vahva piknikuga

Tallinna Heleni Kool on kool ja lasteaed hariduslike erivajadustega lastele ning sellest lähtuvalt on tegemist väikese ja lapsesõbraliku kooliga. See annab meile võimalusi teha erinevaid tegevusi, kuhu kaasata kogu koolipere. Kindlasti on kooli sünnipäev selline päev, mis peab rõõmu pakkuma igale koolilapsele ning kooli personalile.

Tänu koostööle Tallinna Linnatranspordi AS-iga tekkis sügisel mõte, et kooli sünnipäeval, 19.mail viiksime lapsed trammisõidule, et tutvustada nii ajaloolist trammi aastast 1925 kui ka kõige moodsamat ja uuemat trammi „Moonika“. Ühine trammisõit algas Vana-Lõuna tänava trammidepoost nii ajaloolise, kui ka uue trammiga. Jõudes Kadriorgu, oli väike peatus, et lapsed ja õpetajad saaksid vahetada trammides kohad ning kõik õpilased ja õpetajad saaksid sõita mõlema trammiga.

Tallinna Heleni Koolis õpivad meelepuudega lapsed ja arvestades osade laste piiratud võimalusi linnatranspordis liiklemiseks, tellisime kooli hoovi hoburakendi koos kutsariga, et kõik lapsed saaksid osa kooli sünnipäeva tegevustest.

Vahva kooli sünnipäev lõppes piknikuga Stroomi rannapargis.